Business Development Manager

Suntem permanent în căutarea acelor colegi care au o viziune comună cu a noastră, pasionați de tehnologie, antreprenoriat, iubitori ai provocărilor în tot ceea ce înseamnă aplicații software și tehnologii dedicate dezvoltării lor.

Suntem în căutarea unui Business Development Manager, care să monitorizeze, valideze și gestioneze lead-urile (solicitările) de aplicații software generate prin intermediul platformei.

Cerințe
  • Minim 2 ani experiență în vânzări de soluții software de orice tip
  • Capacitate de înțelegere a conceptului și a modelului de business propus de Softlead
  • Capacitate de adaptare a unui plan de acțiune și de vânzări special creat pentru modelul de business Softlead
  • Cunoașterea și adaptarea trendurilor în contextul soluțiilor și serviciilor software
  • Spirit de echipă și capacitate de adaptare rapida la schimbări
  • Abilități excelente de negociere și de valorificare a rețelei profesionale
Aptitudini
  • Spirit analitic, atenție la detalii
  • Capacitate de bună înțelegere a proiectelor și de efectuare a conexiunilor
  • Comunicativ, implicat
  • Perseverent
Responsabilități
  • Validează solicitărilor de aplicații software generate de platformă, pentru a se asigura că nevoia reală a clientului final este cea regăsită în opțiunea plasată în site
  • Gestionează fluxul de lead-uri valide, prin trimiterea brief-ului de lead către companiile software potrivite
  • Monitorizează constant fluxul de preluare a lead-urilor de către clienți și buna comunicare dintre aceștia și achizitorii de aplicații software
  • Contribuie constant la consolidarea brandului Softlead si la pozitionarea noastra pe piata de soluții IT
  • Concepe și/sau participă activ la crearea ofertelor dedicate aplicațiilor software
  • Menține și crește relația cu fiecare dintre clienții actuali și creează noi oportunități de business
  • Actualizează permanent sistemul intern de sales management
  • Propune și participă la strategiile de creștere a numărului de lead-uri venite în platformă
  • Evaluează constant indicatorii calitativi și cantitativi stabiliți de comun acord cu restul echipei
  • Concepe rapoarte lunare de activitate
Beneficii

Laptop și monitor suplimentar

Acces la biblioteca Booklover

Tichete de masă

Asigurare medicală privată

Birou în inima Bucureștiului

în cartierul Cotroceni

Terasă, pentru a putea lucra afară

Program flexibil

Participare la Regatta IT

Ieșiri cu echipa

Credite pentru învățare

Participare la evenimente

Implicare în toate etapele unui start-up

Trimite-ne prin formularul de mai jos sau pe adresa [email protected] CV-ul tău, o prezentare a proiectelor în care ai fost implicat sau povestește-ne pe scurt cum arată experiența ta și hai să ne cunoaștem la o cafea!

#LifeAtSoftlead

În birourile Softlead, ceasurile măsoară doar performanța. Pentru că încurajăm flexibilitatea, responsabilitatea de a finaliza la timp task-urile făcând parte din încrederea pe care o avem în fiecare dintre colegii noștri.

În echipa Softlead, învățăm împreună. Pentru că mereu poți afla cele mai cool tehnologii de la colegul din dreapta ta sau despre strategii de marketing de la colega de la etaj.

Ne place să inovăm. De aceea, construim experiențe. În teambuilding-uri, prin povești din week-end sau prin evenimentele și meet-up-urile la care participăm.

Joburi disponibile

PHP developer

Pentru a face față cu brio provocărilor, avem nevoie de un developer PHP, cu experiență în Programare Orientată pe Obiecte, pasionat de tehnologie și de start-up-uri

Citește tot arrow_forward

Content Marketing Specialist

Căutăm colegi pasionați de tehnologie și de marketing online, care să creeze strategii și să gestioneze campanii dedicate acțiunilor de generare de lead-uri.

Programator web (Symfony)

Suntem în căutarea unui programator web cu experiență de minimum 2 ani în proiecte dezvoltate pe Symfony.